Hażlascy strażacy „na pudle” PDF Drukuj Email
Wpisany przez gk   
wtorek, 09 czerwca 2015 14:36
W sobotę 6 czerwca na boisku sportowym LKS Victoria w Hażlachu odbył się II Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie. Wzięło w nim udział dwanaście reprezentacji wszystkich oddziałów powiatu cieszyńskiego oraz zaproszone drużyny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Zakładu Karnego w Cieszynie. W meczu finałowym strażacy z naszej gminy zagrali z zespołem z Gminy Goleszów.
Wcześniej w półfinale pokonali oni reprezentację Oddziału Miejsko-Gminnego w Skoczowie 1:0. W drugim półfinale drużyna OG ZOSP Goleszów zwyciężyła 2:1 z OG ZOSP Istebna. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy reprezentacjami Skoczowa i Istebnej zakończył się wynikiem 1:0 dla strażaków z „Trytonowego grodu”. Spotkanie finałowe pomiędzy zespołami z gmin Goleszów i Hażlach rozstrzygnęła na swoją korzyść goleszowska drużyna, zdobywając jedną bramkę w końcówce meczu. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc, a także najlepszy zawodnik turnieju Bartosz Parchański (Oddział Gminny ZOSP RP w Hażlachu) i Dawid Janoszek (Oddział Gminny ZOSP RP w Goleszowie), najlepszy strzelec turnieju, zdobywca 14 bramek, otrzymali puchary ufundowane ze środków promocji Gminy Hażlach.
Szczegółowe wyniki turnieju zostały podane w protokole na stronie internetowej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.